x
Sıralama seçin
Görünüm :
Üçlü Görünüm
Dörtlü Görünüm
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Anne Penye

Tesettür kıyafetler arasında bayanların kendilerini en rahat hissettikleri giysiler anne penyelerdir. Özellikle kumaşından dolayı esnek ve her mevsim giyilebilen penyeler tüm giysiler ile kombinlenebilir. Tesettürlü bayanlar genellikle penyeleri feracelerin, montların ve yeleklerin içerisinde kullanılır. Yaz aylarında en rahat olan kumaşlardan biri de anne penye kumaşlar olduğu için üst giyim olarak konforlu kullanımlar vardır. Bununla birlikte birçok tesettür kıyafet modelinde tasarımlarında penyelerin ön planda olduğu görülür.

Anne Penye Modelleri

Penyeler özellikle tunik şeklinde tasarlanır. Kısa tunik olmayan penyelerde vardır. Penye modelleri daha çok sade tasarımlar ile üretilir.  Daha genç bayanlar penye üst giyimleri günlük yaşantılarında oldukça fazla kullanır.   Kapalı bayanların tercih ettiği tesettür penye modelleri özel tasarımları ile birçok renk ve desende üretilir.

Ayrıca penyeler geniş kesimleri hem de esnek yapısı ile tercih edilen modeller arasındadır. Tesettürlü bayanlar daha çok penyeleri günlük olarak evde veya dışarı çıkarken diğer kıyafetleri ile kombinleyerek kullanırlar.

Anne Penye Modelleri Kombinleri Nasıl Yapılır?

Genellikle anne penye modelleri klasik modeller şeklindedir. Fakat her tarzda tesettürlü bayanlar düşünülerek spor tasarımlarda üretiliyor. Özellikle tesettür penyeler tunik şeklinde ve sade tasarımlar ile üretilir. Bunun yanında penyelerde baskı detayları da vardır. Aynı zamanda yazı baskıları veya desen şeklinde baskılarda penye modellerinde kullanılır. Anne penye modelleri ayrıca tesettür tarzı için uzun tasarımlar şeklindedir. Penyeler kombinlenirken daha çok pantolonlarla kombinlenir.

Anne Penye Modellerinde Kullanılan İşlemeler Ve Kumaşlar

Günümüzde tasarlanan tesettür giyim modasında yer alan uzun etekler ile penyeler idealdir. Penye modellerinde ayrıca klasik sade dokunuşların yanında artık gösterişli tasarımlarda vardır. Özellikle ön kısmında taşlı veya pullu olan penyeler bu sezon modadır. Ayrıca düz inen kesimlerin yanında daha şekilli kesimlerde vardır. Özellikle yandan bağlamalı penyeler yeni modellerdendir. Bunun yanında cepli ve fermuarlı penyeler her yaşa hitap edecek şekilde tasarlanmıştır.

Tesettür penyelerin tasarımları daha çok birbirini tamamlayan kıyafetlere göre şekillenir. Örneğin pantolonların üstüne giyilecek olan penyeler daha uzun şekilde tasarlanmıştır. Bunun nedeni tesettürlü bayanların tüm vücut hatlarını kapatmasını istemesidir. Bunun yanında penyeler tarza göre daha salaş bir şekilde de tasarlanır. Klasik penyeler de daha abiye bir tarzla üretilir. Özellikle bu tarzlar davetlerde ve toplantılarda daha çok tercih edilir.

Tesettür anne penye modellerinde tek renk modeller daha ön plandadır. Sadeliğin ön planda olduğu bu modellerde daha çok pudra, gri, kiremit gibi mat renkler kullanılmıştır. Bu renkler daha çok oldun kadınlar için kullanılır. Daha genç tesettürlü bayan kesi ise daha canlı renkler tasarlanır. Ayrıca penyeler tüm mevsime özel olarak İnce ve kalın modeller olarak yazlık ve kışlık şeklinde tasarlanır.

Penyelerde genç kesim için daha çok mürdüm rengi kullanılır. Ayrıca bazı penye modellerinde kumaş olarak daha rahat ve esnek olan likralı ve viskon kumaşlar kullanılır. Bu modellerde desen az kullanılır. İç olarak da astarsız kumaşlar kullanılır. Kış aylarında daha çok kol olarak uzun kollu penyeler kullanılır. Yaz aylarında daha çok içlik olarak kullanılan kısa kollu ya da kolsuz penyeler tasarlanmıştır. Yaka olarak bazı penyelerde sıfır yaka, bisiklet yaka ya da V yaka kullanılır.  Bu modeller ayrıca her mevsim kullanışlıdır.

 Yağ yeşili renk penyeler bu senenin en çok tercih edilen modellerindendir. Bu modellerde. Penye kumaş kullanılmıştır. Daha çok bu modelleri genç bayanlar sade ve kolyeli şekilde kombinler. Baskılı Penyeler daha çok tunik şeklinde tasarlanır.  Bazı penye modelleri de düz body şeklindedir. Bu modeller de penye kumaştan, astarsız ve uzun kolludur.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.