x
Sıralama seçin
Görünüm :
Üçlü Görünüm
Dörtlü Görünüm
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Tesettür Pantolon

Özellikle tesettür giyim tarzına sahip kadınların en çok tercih ettiği kıyafetler arasında pantolonlar vardır. Pantolonlar ayrıca tesettür giyimin olmazsa olmazlarından biridir. Bununla birlikte tesettür pantolon modelleri her mevsim giyinecek şekilde tasarlanır. Özellikle yılın dört mevsimde kadınların vazgeçilmez kıyafetlerinden biridir. Aynı zamanda pantolon modelleridir. Spor ve klasik giyime uygun olarak tasarlanır. Tesettürlü kadınlar üst kıyafetleri ve başörtüleri ile uyumlu olarak pantolonları her şekilde kombinleneyebilir. 

Tesettür Pantolon Modelleri

Tesettür pantolon modelleri günümüzde özellikle her zevke ve her giyim tarzına uygun olarak tasarlanır. Genellikle tesettür modasında modeller bol paça pantolon şeklindedir. Ayrıca kumaş pantolon, kot pantolon, çizgili bol pantolon şeklinde farklı tasarımlar vardır. Sade bir tarzı olan tesettürlü kadınlar için düz paça pantolon daha çok tercih edilir. Renkli bir tarzı olan kadınlar içinde ekose desenli pantolon modelleri tesettür pantolonlar şeklinde yer alır. 

Tesettür Pantolon Modelleri Kombinleri

Çalışan kadınlar içinse tesettür kumaş pantolonlar ön plandadır. Aynı zamanda klasik giyinmeyi tercih eden kadınlar içinde özel kumaş pantolon tasarımları vardır. Bununla birlikte iş yerine ya da özel bir davette pantolon tercih edenler için tesettür kumaş pantolon modelleri tasarlanır. Daha salaş tarzı olan tesettürlü kadınlar içinde bol tarzdaki tesettür pantolonlar üretilir.

Tesettür pantolon kombinleri özellikle modayı takip eden kadınlar için önemlidir. Buna istinaden tesettürlü kadınlar tesettür pantolon kombinleri yaparken pantolon seçiminde titizdirler. Buna istinaden pantolonun kumaşına ve tarzına yönelik seçimler yaparlar. Pantolon seçiminde ayrıca üst giyim parçaları önemlidir.   Özellikle tesettür kumaş pantolonu kombinlemede abiye tunikler tercih edilir.

Tesettür pantolonlarda ayrıca klasik bir görünüm kazanmak için tesettür gömlekler ya da trikolar seçilir. Bunun yanında tesettür kumaş pantolonları kombin yaparken babet, topuklu ayakkabı veya topuklu botlar tercih edilir. Salaş tarzı olan kadınlar için tesettür bol pantolon kombinler farklıdır. Daha çok uzun spor tarzdaki gömlekler bol paça pantolonlar ile kullanılır. Aynı zamanda penye ya da hırka ya da ceketler ile bol pantolonlar daha uyumlu olacaktır.

Tesettür Pantolon Modelleri Kesim Ve Kumaş Türleri

Tesettür pantolon modelleri tasarlanırken genel olarak ürünün kumaşına göre farklılık gösterir. Bazı pantolonlarda ipek, saten veya koton dediğimiz kumaşlar kullanılır. Bu kumaşlar ve modeller her mevsime göre farklılık gösterir. Pantolonlar tesettür modasına göre kadınların vücut hatlarını örtecek şekilde tasarlanır. Bunun yanında daha çok tunik kombinleri ile evde, işte, okulda kullanılabilen modeller vardır. Genellikle pantolonlar tasarlanırken farklı kesim özellikleri kullanılır.

Aynı zamanda pantolon çeşitleri kumaş özellikleri farklıdır. Genellikle pamuklu ve elastan karışımı kumaşlarda kullanılabilir. Değişen moda tarzına göre de jean pantolon, triko pantolon, viskon pantolon, keten pantolon, eşofman pantolon gibi tesettürlü kadınların tercih ettiği modeller vardır.

 

Tesettür kadın pantolonlarında daha çok kış aylarında kalın kumaşlar kullanılır. Bununla birlikte kadife modeli pantolonlarda tercih edilir. Renk olarak modellerde Kış mevsimine özel renkler olan kahverengi, lacivert ve siyah pantolon modelleri vardır.  Yaz aylarında ise daha açık renkli modeller vardır. Bu modeller de nefes alabilen kumaşlar kullanılır. Aynı zamanda İnce pamuklu kumaşlardan yapılan pantolonlar daha çok tercih edilir. Yaz aylarında tesettür pantolon renkler. Pembe, mavi, sarı, ekru gibi renkler kullanılır.

Tesettürlü kadınların vazgeçilmezi olan pantolonlar bluzlar, gömlekler, kazak ve tuniklerle kombinlenirken kumaş özelliklerinde dikkat ederken. Özellikle pantolon seçimlerinde kumaş yapısına, tasarımına ve rengine göre seçimler yapılır. Bazı pantolon modelleri bilek boy pantolonlar şeklindedir. Ayrıca tesettür pantolon modelleri farklı renk ve desenler kullanılarak üretilir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.