x
Sıralama seçin
Görünüm :
Üçlü Görünüm
Dörtlü Görünüm
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Tesettür Abiye

Tesettür abiye özellikle kapalı bayanların düğünlerde, özel davetlerde tercih ettikleri kıyafetlerdir. Abiyeler kapalı bayanlara göre tasarlanmıştır. Ayrıca alt ve üst şekilde modelleri olan bu kıyafetler birçok marka tarafından üretilir. Tesettür abiye modelleri aynı zamanda üst pantolon veya etek şeklinde de tasarımlara sahiptir.  Günümüz modasında trend olan tasarımlar arasında vintage, modern gibi bir çok tesettür abiye modellerini vardır.

Tesettür Abiye Modelleri

Tesettür abiye modelleri daha çok davet gibi ortamlarda giyilmek üzerine seçilen kıyafetlerdir. Fakat modacılar abiyeleri daha da sadeleştirerek günlük olarak kullanılmasını da planlamışlardır. Buna istinaden abiye modellerinde tesettür içinde farklı modeller vardır. Tesettür abiye de özellikle klasik tasarımlardan uzaklaşarak daha renkli ve farklı model seçenekleri vardır. Tesettür abiyeler daha çok nişan, iş toplantıları, düğün gibi özel günlerde tercih edilirler. Buna istinaden abiyeler mevsimlere göre farklı kumaşlardan üretilir. Ayrıca iki parçalı üretilen abiyeler farklı kombinlenerek daha sonrada kullanılabilir özellikte üretilir.

Tesettür Abiye Modelleri Özellikleri Nelerdir?

Bu senenin abiye modelleri daha çok tesettürlü bayanlar için etek ve bluz konseptinde tasarlanmıştır. Bu tür modellerde farklı renk kullanımı ve kesim, tasarımlar kullanılmıştır. Özellikle tasarımlarda eskiye oranla kalın kumaşların yerine daha hafif kumaşlar seçilmiştir. Bununla birlikte klasik abiyelerin yerini daha genç ve spor tarz yaratan abiyeler almıştır.

Tesettür Abiye Modellerinde Kullanılan Kumaşlar

Tesettür abiye modellerinde daha çok kaliteli kumaşlar kullanılır. En çok kullanılan kumaşlar arasında şifon kumaşlar vardır. Şifon kumaşlı abiyelerde dökümlü ve gösterişli tarzı ile en çok tercih edilen modellerdir. Aynı zamanda üst ve alt parçalarda kullanılan şifon abiyeler düz ve sade şekilde üretilir. Bunun yanında elbise tarzı abiyelerde kol detaylarından sarkan kumaşlarda vardır.

Gösterişli abiyelerde tesettürlü bayanlar kombinlerken daha çok desenli bir eşarp ya da şal kullanabilirler. Ayrıca gösterişi seven ve kıyafetlerinde bunu tercih eden bayanlar içinde taşlı, işlemeli, payetli, parlak kumaşlı abiyeler tasarlanmıştır. Tesettür abiyelerde ayrıca taşlı olan abiyeler sadelikle entegre edilerek tasarlanmıştır.

Tesettür Abiye Modellerinde Kullanılan Renkler

Tesettür abiyelerde en çok kullanılan renkler pudra pembesi, mor gibi modern renkler kullanılmıştır. Abiyelerde daha çok bel kısmından oturtmalı şekilde tasarımlar yapılır. Aynı zamanda birçok abiye modelinde kemer detaylı tasarımlar vardır. Tesettür Abiye Modellerinde özellikle genç bayanlara özel tesettür canlı pastel renkler kullanılmıştır. Yaşlarına göre olgun bayanlar içinse gümüş ve altın renkler ön plandadır.

Abiyelerde kullanılan aksesuarlarda abiyelere farklı bir renk katar. Bununla birlikte daha genç görünüm kazandıran farklı tasarımlarda vardır. Abiye modasının değişmeyen tasarımlarında özellikle kollarda ve etek uçlarında gipür detayları da bu sene devam ediyor. Ayrıca yeni abiye modellerinde tesettür anlayışında klasik abiye elbiselerin yerini daha spor tesettür abiye modelleri almıştır. Bununla birlikte eskiden kullanılan koyu renkler ve abartılı kumaşlar yerine farklı ve konforlu tasarımlar kullanılmıştır. Özellikle kalın kumaşlardan ziyade ince şifon kumaşlar kullanılmıştır. Abiyelerin alt ve üst parçalarında kullanılan dar kesimlerin yerini de rahat kalıplar daha ince çizgili desenler almıştır. Klasik abiyeler dışında sade abiye modelleri daha ön plandadır. Bu abiyelerde kullanılan tasarımlar desensiz ve aksesuarsız düz kesim elbiseler şeklindedir.

Aynı zamanda bazı abiyelerde kullanılan renkler gri, siyah, beyaz ve metal renklerdir.  Tesettür abiye elbise modelleri genellikle düğün, nişan ve benzeri organizasyonlarda tercih edilir. Buna göre abiyelerde farklı renkler ve işlemeler kullanılır. Özellikle abiyelerde kullanılan işlemelerde geleneksel ve klasik materyaller kullanılır. Bu elbiselere özel ayrıca kadınlar aynı renkte eşarp veya başörtüsü ile kombin yaparlar. Gösterişli abiyelerde daha çok gipürlü,  simli ve payetli kumaşlar kullanılır. Bu modellerde etek bölümü ise dar veya bol hareketler vardır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.