x
Sıralama seçin
Görünüm :
Üçlü Görünüm
Dörtlü Görünüm
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Başörtüsü

Tesettür giyimde tüm kıyafetlerin tamamlayıcısı başörtüdür. Özellikle tek parça olan başörtüsünün renk ve desen olarak birçok tasarımı vardır. Ayrıca başörtüleri şal, fular, eşarp ya da bone tarzında kullanılabilir. Başörtüsü modellerinde tasarlanırken birbirinden farklı kumaş seçenekleri de vardır.  Başörtüsü modelleri ayrıca farklı şekillerde kullanılabilen modeller şeklindedir.  Genellikle tesettür eşarp modelleri, geleneksel çizgilere bağlı olarak üretilir.

Bunun yanında genç kesim için çok renkli ve farklı desenli modeller vardır. Özellikle tesettür giyimin klasik modelleri de günümüzde vardır. Fakat modern başörtüsü tasarımları daha hafif ve dökümlü kumaşlar ile bulunur. Bunun yanında modern çizgiler ile kadınlara spor bir görünüm kazandırma özelliklerine sahiptir.

Başörtüsü Modelleri

Tesettürlü kadınlara özel olarak tasarlanan başörtüleri ayrıca kadınların tarzlarına göre rahat bir şekilde bağlamalı tasarlanır. Başörtülerinin en büyük özelliği ayrıca Kullanışlı boneler ile tamamlanabilir olmasıdır.  Özellikle değişen moda anlayışına göre en popüler başörtüsü çeşitleri arasında hazır türban vardır. Başörtüsü tasarımında başörtüsü bağlama kolaylığı sağlayan bu tasarımlar pratik parçalar şeklindedir. Bu modeller genellikle, sade ve tek renkli tasarımlardan oluşur.

 Aynı zamanda çizgili, desenli ya da payetli çeşitleri ile farklı tasarımlar vardır. Bu modeller daha çok gündelik kullanım için uygundur. Buna istinaden tek renk olarak kıyafetlerde kullanılabilir. Klasik abiyeler ve diğer kombinlerle kullanılabilir. Aynı zamanda bu modellerin incili, taşlı ya da simli tasarımları da vardır.

Başörtüsü Modelleri Kombin Özellikleri

Başörtüsü seçerken özellikle kadınların giyim tarzına göre modelleri seçmesi önemlidir. Başörtüsü tasarımların da artık kadınların tarzlarına göre kullanma şeklide önemlidir. Buna göre kıyafetlerin tamamlayıcısı olan başörtüsünü nerede kullanılacağı da önemli olmuştur. Bazı kadınlar başörtüleri abiye üstü giyime göre kombin yaparlar. Bazı kadınlar da spor ve gündelik bir kullanım için kobinler. Başörtü tasarımları ayrıca taşlı, dantelli, nakışlı modeller içinde farklı kombinlenir. Bazı başörtüsü modelleri de daha çok kadife ve ağır kumaşlar kullanılarak tasarlanır. Bu başörtü modelleri daha çok abiye elbiselerle kullanılır.

Başörtüsü Modelleri Desen Özellikleri

Başörtüde geniş ürün seçeneği ile tasarlanır. Buna istinaden birçok markanın yenilikçi başörtüsü tasarımları vardır. Bu tasarımlarda renkli ve desenli başörtü modelleri vardır.  Başörtüsü kategorileri genellikle rahat kullanım açısından kare bir şekle üretilir. Ayrıca desen olarak düz renkli, desenli şekilde modeller vardır. Kullanılan kumaşlar en çok ipek, rayon, şifon şeklindedir. Başörtüsü modellerinden olan bu tasarımların kullanımı kolaydır.

Başörtü modelleri tarza ve tasarımla göre daha çok günlük hayatta kullanıma göre şekillenir. Aynı zamanda kadınların özel davetlerde kullanılabilmesi için farklı tasarımlar vardır. Genel olarak başörtüsü renkleri, kumaşları ve özellikleri birbirinden farklı olabilir. Daha genel tasarlanan renkler arasında. Kahve, antrasit, lacivert, mavi, pembe, kırmızı, mürdüm, gri, beyaz, bej, bordo gibi renkler vardır. Ayrıca dore, gold, gülkurusu gibi yeni renk modelleri de tasarımlarda kullanılır. Kumaş olarak tasarımlarda ipek, aerobin, bambu, elastan, elyaf, keten, koton, krep, Medine ipeği, metalik ipek, naylon, pamuk, poliester, poliamid, tafta gibi tanıdık kumaşlar kullanılır. Başörtüsü tasarımları ayrıca Desenli, dijital baskılı şeklinde olabilir. Sadelik seven kadınlar için düz renkli şekilde başörtüleri vardır.

Daha geleneksel tarz seven kadınlar için etnik desenli başörtüleri tasarlanır. Gösterişli kadınlar içinde geometrik desenli, jakarlı, kareli, kenarı desenli, puantiyeli, sade, taş baskılı modeller vardır.  Başörtüsü modelleri ayrıca marka, kumaş, doku, boyut, özellik, renklere bağlı olarak tasarlanır. Kullanılan kumaşlar İpek, penye, tafta, keten ya da naylon gibi kumaşlar vardır. 

Tesettürlü kadınların en çok tercih ettikleri ise İpek başörtülerdir. Bu modeller özellikle yumuşak, renkleri canlı ve parlak olan ipek ürünler olduğu için popülerdir. Ayrıca başörtü modelleri arasında pamuk, penye gibi ince modeller de vardır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.