x
Sıralama seçin
Görünüm :
Üçlü Görünüm
Dörtlü Görünüm
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Tesettür Çarşaf

Tesettür çarşaf Ülkemizde tesettür giyimin en önemli parçası olarak bilinir; Tek parça olması ve tüm bedeni örtmesi ile kapalı kadınlar tarafından tercih edilir. Günümüzde çarşafı şerif modelleri tasarımları gelişmiştir. Klasik olarak görünümü siyah, uzun ve peçeli şekildedir. Fakat tesettür modasına istinaden çarşafların renginde değişiklikler olmuştur. Aynı zamanda düz siyah sade görüntüsü değişerek daha renkli ve desenli çarşaflarda tasarlanmıştır.  Genellikle çarşaf modellerinin yüz kısmı açık ve kapalı olarak tasarımı vardır. Aynı zamanda çarşaflar İki parçadan oluşabilir.

Tesettür Çarşaf Modelleri

Tesettür çarşafların tasarımları ayrıca etek ve büyük boy kollu sufle şeklindedir. Tesettür çarşaf modelleri aynı zamanda kol kısımları sandy modeldir. Çarşaflar kapalı kadınlar için her mevsim kullanıma uygun kıyafetlerdir. Özellikle renginden ve kumaşından dolayı çarşaflar İç göstermeyen özellikleri ile tasarlanır. Buna istinaden ürün renklerinde ton farklılığı oluşabilir.  Çarşaf tasarımlarında kullanılan kumaşlarda genellikle Medine ipeği tercih edilir.

 

Tesettür Çarşaf Modellerinden Kullanılan Kumaşlar

Medine İpeği çarşaf kullanan bayanların tek seçeneği olan, tesettür giyimde en çok tercih edilen kumaşlardan biridir. Özellikle çarşaf tasarımlarından kullanılmasının nedeni nefes alan, terletmeyen, çok zor kırışan bir kumaş olmasıdır. Bu kumaşlarda genellikle Siyah renk Medine ipeği ve üç kat boyalı işçilik vardır.  Krep olarak tasarlanan çarşaf modellerinde krep kumaş kullanılır. Bu kumaşların özelliği çok yumuşak bir yapıya sahip olup kesinlikle iç göstermemesidir. Bu kumaş ile tasarlanan çarşaflarda nefes alan terletmez ve zor kırışan özelliklere sahiptir. Özellikle yaz aylarında en konforlu çarşaf kumaşı olduğundan tercih edilir.

Çarşaf modellerin özellikleri arasında etek kısımları pileli olarak tasarlanması vardır. Bazı çarşaflar en çok kullanılan ve tercih edilen özel ipek kumaştan üretilir. Ayrıca çarşaf modelleri tek parça, iğneli şekilde de bulunur. Bu modellerde terletme özelliği yoktur. Ayrıca çarşaf terletmez, kırışmaz ve yıkanabilir özelliğe sahiptir.  Çarşaf kol kısmı manşet olacak şekilde modellerde vardır.  İpek iğneli ve pileli tesettür çarşaf modellerinde çarşaf etek kısımları pileli olarak tasarım yapılmıştır.

En Çok Tercih Edilen Çarşaf Modelleri

Sade tasarlanan çarşaflar genellikle tek parça, iğneli şekilde modellere sahiptir.  İğneli modellerde pileli gizli peçe soft krep kullanılır.  Aynı zamanda Üretilen bu çarşafların baş kısmı el iğnesi ile teyel şekilde üretilir. Bu modellerde çarşaflarda gizli peçe ve fermuarlı tek cep dikimler vardır.  Soft krep kumaşlı çarşaflarda kumaştan dolayı rahat kullanım olur.

Buna istinaden tasarlanan çarşaflar yumuşaktır. Aynı zamanda dökümlü olmasından dolayı, terletmez. Kolay yıkanabilir,  kırışmaz özelliğe sahiptir.  Çarşaf modellerinde ayrıca İpek parça peçeli tasarımlar vardır. Bu tasarımlarda pelerinli iki parça peçeli sultanbaş Medine ipeği kumaş kullanılmıştır.  Özellikle çarşaf modellerinde en çok tercih edilen Medine ipeğinin özelliği yakmaz, terletmemesi, yaz aylarında serin tutmasıdır.

 Medine ipekli çarşaf modellerinde ayrıca hafif kaygan özelliği ile iki parça tasarlanmış çarşaf tasarımları vardır. Özellikle üzerinizde dökümlü detayların olması kapalı kadınların zarif bir görünüme sahip olmasını sağlar. Bu çarşaf modellerinde ayrıca dikkat çekmeyen hafif parlaklık vardır.  Çarşaf modellerinde ayrıca baş kısmı kendinden şekilli sultanbaş modelleri vardır. Bu modellerde ağız kısmı kendinden peçesi ile kapatılabilen özelliğe sahiptir. Kol kısımlarında kolların görülmesi özellikle tesettürlü kadınlar için bilekten manşet ile engellenmiş şekilde tasarlanmıştır. Ayrıca bu modellerin etek kısmı kloş şeklindedir.

Bazı çarşaf modellerinde peçe kısmını çene altına çekip ağız açık kullanabilecek şekilde tasarımlar vardır. Dileyen tesettürlü kadınlar bu modeller burun üstüne çekerek peçe olarak kullanabilir.  İğneli kloş krep tesettür çarşaflarda etek kısmı kloş olarak tasarlanmıştır.  Aynı zamanda Özel kalın krep kumaştan üretilmiştir. Bu tasarımlarda daha çok etek kısmıyla üste atılan başlık kısmı belden birbirine dikili şekilde üretim yapılır. Ayrıca peçe kısmı çene altına indirilerek şekilde kullanabilir. Bu modellerde ayrıca kol kısımlarında düğmeler kullanılmıştır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.