x

Blog

06 Haziran 2022

Misvak nedir sorusu birçok kişi tarafından merak edilmektedir. Misvak ve misvak nasıl kullanılır hakkında detaylı bilgiye bu sayfadan ulaşabilirsiniz. Günümüzde diş fırçası şu an bizlere ne kadar basit bir alet gibi gelse de eski zamanlarda böyle bir şey yoktu. Eski dönemlerde yaşayan insanlar kişisel bakım ihtiyaçları için alet bulabilecekleri tek yer doğaydı.

03 Haziran 2022

Seccade ne demek sorusu birçok kişi tarafından sorulmaktadır. Türkiye’de hayatımızın hemen hemen her yerinde gördüğümüz yeri geldiğinde kullandığımız seccadenin anlamını hiç merak ettiniz mi? Eğer cevabınız evetse bu yazımızda sorunuzun cevabını alabileceksiniz. Seccade kelimesi Türkçeye Arapçadan gelmektedir. Kökenin Arapçadan gelen seccade kelimesinin anlamını aşağıda bulabilirsiniz.

26 Mayıs 2022

Cilbab nedir sorusunun cevabı sadece kadınlar için üretilen ve vücudu baştan başlayıp ayağa kadar örtüp vücut detaylarını örten giysi denilebilir. Cilbab ne demek sorusunun tek cevabı elbette bu olmayacaktır. Yazımının devamında tesettür çarşaf yani cilbab hakkında daha fazla detayı okuyabilirsiniz. Aynı zamanda cilbab hakkında merak edilen ve aratılanlar arasında Kuranda cilbab nedir vardır.

25 Mayıs 2022

Başörtüsü nedir sorusuna verilecek en net cevap tesettürlü bayanların dine uygun yaşamaları amacıyla baş kısımlarına taktıkları farklı kumaşlardan üretilen örtüye denmektedir. Başörtüsünü sadece tesettürlü kadınlar kullanmaktadır. Tesettür olmayan kadınlar cenazelerde, dini törenlerde başörtüsü takmaktadır. Başörtüsü ürünü kumaş ve model olarak birçok varyasyona sahiptir.

24 Mayıs 2022

Abiye nedir sorusu birçok kadın tarafından aratılmaktadır. Abiye kelimesinin ne demek olduğunu, kelime anlamının ne olduğunu bu yazımızda öğrenebileceksiniz. Abiye kelimesi Türkçe’de “gece kıyafeti, giyinik” anlamlarına gelmektedir. Abiye kelimesi Türkçeye Fransızcadan gelmektedir. Abiye kelimesi Fransızcada habiller “giydirmek, donatmak” sözcük fiilinden türetilmiştir.

20 Mayıs 2022

Elbise nedir;sorusunun en net cevabı boydan boya uzun, tek parça kıyafettir. Birçok kadın elbiseyi kombinlemeden direkt düz bir şekilde kullanmaktadır. Bunun sebebi tesettür elbisenin giyimi kolay olması ve gün kurtarıcı özelliği olmasıdır. Bol tesettür elbiseler tesettürlü kadınlar tarafından daha sık kullanılmaktadır, bunun sebebi vücut detaylarını kapatması ve bazılarının iç göstermeme özelliği olmasıdır. 

19 Mayıs 2022

Tunik nedir; genellikle kesimi bol, uzun olmakla beraber pantolon,  tayt veya etek ile kolay ve hızlıca kombinlenebilen kadın gömleklerine tunik denmektedir. Türkiye’de ve dünyada çoğunlukla tesettürlü kadınlar tercih etmektedir. Bunun başlıca sebepleri vücut hatlarını kaldırması ve hareket etmeyi kolay hale getirmesidir. Tunik giysinin öne çıkan özelliklerinden bir tanesi de her çeşit pantolon, etek ve tayt ile uyumlu olabilmesidir.

18 Mayıs 2022

Ferace nedir; Türk  giyim geleneğinin eski giysilerinden bir tanesidir. Üstelik feraceleri Osmanlı dönemi zamanlarında sadece kadınlar değil erkeklerde giyiyordu. Kadınların giydikleri feracelere zenane, erkeklerin giydikleri feracelere ise merdane ismi verilmekteydi. Aynı zamanda hem yerli hem de şu anda dahi bu kadar çok tercih edilen giysilerden biri olmaktadır.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.