x
Sıralama seçin
Görünüm :
Üçlü Görünüm
Dörtlü Görünüm
Toplam 1 ürün görüntüleniyor.

Ferace

Ferace özellikle Türk giyim geleneğinin en eski ve modası geçmeyen giysilerindendir. Ayrıca günümüze gelen kıyafetlerinden olan ferace günümüzde her yaşa uygun çeşitleriyle tasarlanarak tesettürlü kadınlar tarafından tercih ediliyor.  Fakat değişen giyim ve moda kültüründe tesettürlü kadınların dışında da feraceler tüm kadınlar tarafından kullanılmaya başlandı.

Özellikle kış aylarında mont veya uzun ceket tarzını yansıtması bunda önemli olmuştur. Bunun yanında feracenin tek parça olması ve hatları belli etmemesi tercih edilmesinde önemli olmuştur.  Feraceler yeni tasarımlarında günümüzün moda bakışıyla tasarlanmıştır. Açık veya kapalı bayanların kullanım açısından rahatlık hissetmesi ile feraceler her dönem modadır.  

Ferace Modelleri

Son dönemlerde ferace modelleri farklı renk ve desenleriyle ve modeline göre değişen türleri ile üretilirler. Genellikle tasarımlarında tek parça kolları ve kalıbı, rahat hareket edebilecek şekilde planlanır. Tesettürlü bayanlar içinde geniş kesimi ve hatları belli etmemesi ile tercih edilir.  Ferace modelleri aynı zamanda bol kesimi ile tüm mevsimler için ideal kıyafetlerdendir. Özellikle yaz mevsiminde vücudun nefes almasına yardım etmesi ve vücuda yapışmaması ile rahat bir kullanım sağlar. Kış aylarında da bol kesimi sayesinde sıcak tutucu özelliğe sahiptir. Özellikle kadınlar bol kesimi sayesinde pardösü olarak tercih edilir.

Ferace Modelleri Özellikleri Nelerdir?

Ferace modelleri aynı zamanda birçok alanda giyilebilir. Buna istinaden evde, gündelik hayatta ve iş yerinde rahatlıkla giyebilen modeller vardır. Tüm mevsimler için özel kumaşları ile üretilirler.  Genellikle ferace modellerin yaz ayların için ince, nefes alabilen kumaşlar ile tasarlanır.  Kış ayların içinde kalın, koyu renkli kumaşlar ile birlikte tasarlanan modeller vardır.   Feraceler eski tarzının dışında tasarımcılar tarafından. Modern tesettür giyime göre şekillenmiştir.

Buna istinaden günümüz modasında elbise gibi tek parça şeklinde kadınlar tarafında tercih edilir. Feraceler ayrıca bahar ve yaz aylarına özel ince kumaşlar ve soğuk mevsimler için kalın kumaşlı ve astarlı şekilde tasarlanır.   Yeni sezon ferace modellerinde daha çok uzun ve gizli düğmeli tasarımlar kullanılır. Detay olarak ferace modellerinde birçok farklı renk ve detaylar vardır.  Bu modeller ofis ortamında hem de özel davetlerde kullanılabilir. Aynı zamanda büzgülü ve düz ferace modelleri de ipek ve balon kol ferace modelleri de vardır. 

Ferace Modelleri Kombinleri Nelerdir?

Özellikle günlük kullanım, iş veya resmi davetlerde feraceler salaş tasarımları ile ve ideal kesimleri ön plandadır.   Bunun yanında kadınların değişen tarzlarına göre Klasik, spor ve abiye tarzda feraceler bulunur.  Genellikle günlük kullanımda mevsimlik ve penye ferace modelleri günlük ve özel davetlere tercih edilir. Spor ferace modelleri ise konforlu yapısı ile genç yaştaki kadın kullanıcıların en çok tercih ettiği modellerdir. Bununla birlikte spor ferace modelleri, rahat kesimleri ile ön plandadır. Daha klasik modellerin yanında bol ferace tasarımları son dönemlerde trend olmuştur. Ferace modelleri arasında en çok tercih edilen tasarımlardan biridir.

Bedeni boydan boya kapatan ferace modelleridir. Bu modeller özellikle muhafazakâr giyim tarzının vazgeçilmezlerindendir. Özellikle bol ve uzun kesiml olması ile kadınların vücut hatlarınızı tamamen gizleyebilmesi de önemlidir. Özellikle tesettürlü kadınların sıkça tercih etiği feracelerin renkleri siyah ve yeşil renklerdir.  Ferace modelleri günümüzde çok çeşitli olarak fermuarlı, düğmeli ve bağlamalı şekilde tasarlanıyor. Bunun yanında önü açık,  sade ya da işlemeli feracelerde son dönemde moda olmuştur.

Tasarımlarında özellikle feracelerin kumaş ve dikiş özellikleri de önemlidir. Ferace modelleri arasında ayrıca farklı olarak kot kumaşın kullanıldığı feraceler de vardır. Aynı zamanda farklı ferace modeli ise yarasa kol feraceler olmuştur.   Kalın ve tok kumaşlardan yapılan feraceler özellikle kış mevsim için tasarlanmıştır. Modası geçmeyen ferace modelleri arasında özellikle en çok tercih edilenler salaş ferace modelleri ve kot ferace pardösü gibi bol kesim feracelerdir.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.