x
Sıralama seçin
Görünüm :
Üçlü Görünüm
Dörtlü Görünüm
Seçtiğiniz kategoriye ait ürün bulunmamaktadır.

Tesettür Elbise

Elbiseler bir kadının vazgeçilmezleri arasındadır. Özellikle tesettürlü kadınlar için günlük ve dışarda tercih edilirler. Bununla birlikte tesettür elbiseler daha çok muhafazakâr ve kapalı kadınların en çok tercih ettiği modellerdir.   Tesettür elbise modelleri genellikle uzun ve tunik olarak tasarlanır. Elbiseler yazlık ve kışlık olarak farklı kumaşlar ile üretilir. Özellikle tesettür elbiseler yazlık olarak serinletici daha rahat kumaşlar ile tasarlanır.  Tesettür elbiselerin tasarlamasında daha çok vücut hatlarını göstermeyen bol kumaşlar ve yine koyu renkler kullanılır.

Tesettür Elbise Modelleri

Elbiselerin üretiminde daha çok terletmeyen kumaşlar ve yaza özel renkler ve geniş kesim kullanılarak modellenirler. Kışlık elbiselerde daha kalın kumaşlar ve renkler ile tasarlanır. Özellikle kapalı kadınlara özel olarak sade, bol ve daha desensiz şekilde üretilen elbiseler vardır.  Tesettür elbiselerde daha çok kullanılan kumaşılar viskon, ipek, saten, yün, pamuk gibi kumaşlardır.

Bu kumaşlardan olan ipek kumaşlar daha çok ince hatlı kadınlar için uygundur. Aynı zamanda ince hatlı kapalı kadınlar için saten tesettür elbiseler daha uygundur. Bazı kapalı kadınlar içinse daha dökümlü bir kumaşlardan olan viskon kumaşlı elbiseler tasarlanır. Özellikle bu elbiseler kombinlenirler boyu kesmeyecek uzunlukta terletmeyen, sıkmayan elbiseler seçilmelidir.

Tesettür Elbise Modelleri Kumaş Ve Renk Özellikleri 

Tesettür elbiseler genellikle tek parça şeklindedir. Tek parça elbiselerin her şeyle giyilebilmesi her zaman avantajlıdır. Ayrıca elbiselerde en çok kullanılan renlerden biri de siyah renklerdir.  Tesettür elbiselerin günümüze kadar klasikleşmiş en iyi örneği şifon tesettür elbiselerdir. Özellikle sadeliği sevmeyen kadınlar için gösterişli durması ile tercih edilir.

Bunun yanında daha rahat ve hafif, pamuklu tesettür elbiseler de bu sene modadır.  Tesettür elbise çeşitleri ayrıca günlük kullanım dışında davet elbiseleri, tesettür spor elbiseleri olarak da tasarlanır. Bunun yanında elbiselerin modelleri malzeme, tasarım özellikleri ya ve mevsimlere göre de farklıdır.

Tesettür Elbise Modelleri Kombin Özellikleri

Özellikle triko elbise kot elbiseler genç tesettürlü kadınlar arasında tercih edilir. Elbiseler daha çok uzun olarak muhafazakâr kadın giyiminde önemlidir. Tesettür elbiseler tek parça aksesuarların uyumlu şekilde kombinlenebilir. Özellikle diğer kıyafetlere uygun renkler kullanılmalıdır. Kumaşlarda yün, pamuk viskon, kadife, polyester, keten ve daha pek çok farklı kumaş türünden üretilen elbiseler yine üst giyime göre kombinlenir.

Mevsimlere göre tesettürlü elbise modelleri tasarımcılar tarafından kadınlara özel kumaşlar ile tasarlanır. Yaz aylarında genellikle çiçekli elbise tesettür modelleri popülerdir. Yaz aylarında ayrıca tesettür kot elbiseler her yaştan kadının tercihlerindendir.  Yazlık tesettür elbiselerinde kullanılan renkler arasında daha canlı renler vardır. Bunun yanında çiçekli elbiselerde farklı renkler ve desenler kullanılır. Aynı zamanda nefes alan kumaşlar kullanılır. 

Tesettür Elbise Modellerinden en çok günlük yaşamda kullanılan tasarımlar vardır. Günlük olarak daha çok kloş etekli elbise modelleri vardır. Ayrıca salaş elbiseler ve alta doğru genişleyen tesettür elbise modelleri kapalı kadınlar tarafından tercih edilir. Bunun yanında Tesettür elbise modellerinde likralı örme kumaşlar, şifon kumaşlar kullanılır.  Tesettür elbiselerde daha çok boydan uzun elbiseler ön plandadır. Özellikle kapalı kadınların kurtarıcısı olan bu modeller Günlük hayatta giyilebilecek modellerdir. Tarza göre değişen ve daha rahat olan spor elbise modelleri de bu senenin vazgeçilmezlerindendir. Ayrıca çalışan kapalı kadınlar için daha resmi ve rahat işyerinde giyilebilecek elbiseler tasarlanmıştır.

Ayrıca abiye elbiselerde özel davetler için kapalı kadınlara özel üretilmiştir.   Tesettür elbiselerde ayrıca her yaşa hitap eden fırfır detaylar, püskül detaylar kullanılmıştır. Bunun yanında volan kol detayları, asitmetrik kesimlerde ön plandadır. Ayrıca pilise detaylar, kuşak ve pelerin detayları da farklı tasarımlar ile yer alır. 

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.